جهاز عروس

سلام دوستای گلم،می خوام در این نوشته در مورد جهاز عروس خانم های گلمون براتون صحبت کنم و از استرس ها و نگرانی هایی که همیشه این موضوع برای خانواده ها ایجاد می کنه (مثل رسومات غلط، گران بودن جهیزیه و….) و راه حل های اونا کلی حرف بزنم و در اخر به همراه نظرات شما بتونیم مشکلاتشون رو حل کنیم..

واقعا خیلی ها وقتی اسم جهیزیه عروس میشه یه نگرانی وحشتناکی گریبانشون رو می گیره و پیش خودشون میگن واااااای خدا از کجا باید شروع کنیم!!!؟؟؟؟

دوستان عزیزم می خوام بهتون بگم که خیلی از این نگرانی ها واقعا به جا و به حقه و زمانی که ما قصد اینکار رو داریم یک مشکل بزرگ اینه که اصلا قیمت ها رو نمیدونیم و لیست کامل جهاز عروس رو از قبل برای خودمون درست نکردیم و طبیعیه که اگر یک دید کلی از این مسئله نداشته باشیم مطمئناً به مشکل بر می خوریم.

استرس بعدی اینه که ما نمیدونیم هر وسیله ای رو باید از چه مارکی تهیه کنیم که بعدا پشیمون نشیم. اگر ما بخوایم برای خرید جهیزیه مثل قدیما بریم تو خیابون و خریدخودمون رو انجام بدیم ،باید مشکلاتی مثل زمان بر بودن اون، ترافیک و آلودگی هوا(تازه کرونا هم الان بهش اضافه کنید) رو تحمل کنیم و مطمئن باشید که اگر هم از سد این مشکلات بگذرید باز هم نمی تونید با خرید فیزیکی بهترین انتخاب ها رو داشته باشید، چون هیچ وقت همه وسایل کنار هم نیستن تا شما بتونید اون ها رو با هم مقایسه کنید و بعد بخرید و خود این موضوع می تونه بعدا براتون پشیمونی به بار بیاره.

من سعی کردم تو این نوشته به اکثر این سوال ها و  مشکلات جواب بدم و یه لیست کامل با قیمت جهیزیه عروس هم براتون آماده کردم. پس خوشحال میشم تا آخر با من همراه باشید.

 

جهاز عروس شیک و کامل چه مشخصاتی داره؟

 

اگه 40 یا 50 سال قبل این سوال رو از ما می پرسیدن احتمالا  همه ی ما می گفتیم بهترین جهاز عروس خلاصه میشه به چهار قلم چینی و  کاسه بشقاب به اضافه ی رخت خواب . اگرهم پدر مادرا می خواستن خیلی پر مایَش بکنن یدونه یخچال  و گاز هم می زدن تَنگِش! (البته انقدر دور اندیش و حساب گر بودن که سالها قبل از ازدواج دختر گاز و یخچال و می خریدن و میذاشتن یه گوشه انبار).

اما عزیزای دلم الان داستان خییییلی تفاوت کرده و زمونه و آدما به کل عوض شدن، من اینجا کاری ندارم که این تغییر زمانه خوب بوده یا نه! چون اصلا جای صحبتش اینجا نیست.

ولی باید به این موضوع دقت کنیم که خیلی از دختر خانم ها به خاطر ناتوانی در تهیه جهیزیه کلا قید ازدواج رو می زنن یا دوران عقد و نامزدیشون طولانی  میشه که  این مسئله برای خیلی ها دردناکه.

ما باید در تهیه جهاز عروس به دو نکته مهم دقت کنیم:

 • مهم و ضروری بودن
 • کارایی داشتن
 • با کیفیت بودن کالا

اینو بدونید که خرید لوازم غیر ضروری فقط باعث میشه تا سال ها گوشه خونتون خاک بخورن

 

جهاز شیک و کامل
جهاز عروس شیک و کامل چه مشخصاتی داره؟

 

جهیزیه کامل به چه جهیزیه ای گفته میشه؟

 

واقعا ما نباید انتظار داشته باشیم در شروع زندگی و از همون اول جهاز مون انقدر شیک و کامل باشه که پدر مادرامون بعد از 30 سال زندگی هنوز بهش نرسیدن.

در کل وسایل ضروری به لوازمی میگن که نبودش برای یک زندگی مشترک مشکل ایجاد کنه و هر چیزی بیشتر از این باشه بهش میگن غیر ضروری. زمانی که ما قصد داشته باشیم کاملترین جهیزیه عروس (غیر ضروری) رو تهیه کنیم باید قبلش به دو تا مشکل دیگه هم فکر کنیم:

 • نگهداری سخت تر
 • حمل و نقل اون در صورت مستاجر بودن

عزیزان  من اگر بتونیم لوازم غیر ضروری رو خودمون بعد از ازدواج بخریم هم لذت و حس خیلی بهتری داره و هم تجربه ساختن یک زندگی مشترک رو به صورت واقعی تجربه می کنیم، پس بهتره در خرید جهیزیه شیک و کامل از یک الگوی مشخص پیروی کنیم که عقل اون رو بپذیره.

اینم یادم رفته بود بگم که تهیه جهاز خیلی گرون باعث میشه بعدا بخاطره همین قیمت بالا نتونیم به این راحتی اونا رو کنار بذاریم  و تنوع در زندگیمون از بین میره. ( من خودم درد این مورد رو کشیدم)

جهیزیه کامل
جهیزیه کامل به چه چهیزیه ای گفته میشه؟

نکات خیلی مهم در مورد جهاز عروس خانما

به نظر من  آدما تو هر کاری همیشه باید از تجربیات گذشته خودشون یا دیگران استفاده کنن. اخه چرا باید راه هایی رو انتخاب کنیم که قبلا دیگران به اشتباهش پی بردن.

چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟

 

خرید جهاز عروس هم از این قضیه جدا نیست پس حتما به این 10 نکته توجه کن.

 

نکات مهم
نکات خیلی مهم در مورد جهاز عروس

 

یه کوچولو از رسومات باخبر باش

اگه جزو عروس و دامادهایی هستین که کلا فکر می کنید خودتون باید برای زندگیتون تصمیم بگیرید و به رسم و رسوم بی توجه هستین، من از همین الان بهتون تبریک میگم و همین تصمیم و استقلال ارزش خیلی بالایی داره.

اما اگر بصورت کامل نمی تونید از رسوم دست بکشید بهتره که یه کم درباره جهیزیه در منطقه زندگی خودتون تحقیق کنید و یا خانواده ها اینو از هم بپرسن، آخه مثلا تو بعضی از شهرها کل جهیزیه با خانواده عروسه ولی بعضی جاهای دیگه فرش و تلویزیون به عهده ی خانواده داماده.

بنایراین بهتره بر اساس همین مسئله برنامه ریزی کنید( اما دقت کنید که این رسومات خوشبختی شما رو خراب نکنه)

 

رسم و رسوماتو بدون
یه کوچولو از رسومات باخبر باش

کالا های بزرگ رو اول بخرید

اگه شما خرید جهاز عروس رو از کالاهای بزرگ شروع کنید و اونا رو در اولویت خودتون قرار بدین دو تا فایده ی بزرگ براتون داره. (کالاهایی مثل یخچال، فریزر، سرویس خواب و ….)

حالا دو تا فایده بزرگه اینکار چیه؟

 1. اولیش اینه که یه نفس راحت می کشید(آخه از همه گرون ترهستن )
 2. می تونید بقیه وسایل خودتون رو از لحاظ رنگ و ظاهر با اون هماهنگ کنید

 

کالای بزرگ
کالای بزرگ جهیزیه رو اول بخرید

یه رنگ خاص برای خودت انتخاب کن

وقتی میگیم انتخاب رنگ یعنی باید یک تم خاص برای خونتون انتخاب کنید، اینجوری همه ی وسایل خونه با هم هارمونی پیدا می کنه. بنابراین قبل از تهیه لیست جهیزیه حتما به این نکته توجه کن .

البته بهتره یکم در مورد رنگ ها و ترکیبش و خاصیت اون روی روحیه آدما مطالعه کنید. من خودم به شخصه عاااااااشق رنگ بنفش هستم.

 

رنگ خاص جهاز عروس
یه رنگ خاص برا خودت انتخاب کن

باید کم بخریم

خب زمانی که ما هنوز متراژ خونه رو نمی دونیم بهتره  کمتر خرید کنیم و مابقی جهاز رو بذاریم برای زمانی که وضعیت خونه معلوم بشه مثلا خرید لوازم برقی مثل آبمیوه گیری ،چرخ گوشت و آسیاب و….قبل از ازدواج کردن هم خیلی کار خوبیه چون به ابعاد خونه مربوط نمیشن و یه جورایی تقریبا تابع مد هم نیستن و خریدنشون به نظرم به نفعتونه .

طبیعتا اگر خونه دارید و مطمئن هستید تا چند سال در اون زندگی می کنید، پس با خیال راحت لوازم خودتون رو متناسب با اون بخرید. اما اگه قراره فعلا مستاجر باشید بهتره به ظاهر خونه توجه نکنید و کلا وسایلی رو بخرید که هم شیک باشه و هم حمل و نقلش براتون راحت باشه.

 

کمتر خریدن جهیزیه عروس
باید کم بخریم

با فضای کوچولو چه کار کنم؟

بچه ها اصلا نگران فضای کوچیک خونتون نباشید، برای تهیه جهیزیه عروس در فضای کوچیک فقط باید به این چند نکته توجه کنید:

 • مبل رنگ تیره انتخاب نکنید چون فضا رو کوچیک تر نشون میده و دل آدم می گیره
 • از وسایل خیلی بزرگ استفاده نکنید
 • وسایل تاشو ،گرد و چند کاره همیشه بهترین انتخاب برای این مدل خونه هاست
 • از آینه به جای دکوری های سنگین روی دیوار استفاده کنید چون خونتون رو بزرگ نشون میده
 • اگر از آباژور و نور پردازی هم استفاده کنید بهتون قول میدم خونه ی کوچیک شما بهشت میشه

 

فضای کوچک خانه
با فضای کوچولو چه کار کنم؟

جهیزیه رو با آقا داماد بخر

از همین اول زندگی باید از هم مشورت بگیرید، وقتی زمان خرید خونه نظر عروس خانم مهمه پس زمان خرید جهیزیه عروس هم نظر و همراهی آقا داماد هم مهمه.

حالا اگه داماد  زیاد فرصت نداشت شما رو همراهی کنه می تونید از گزینه خرید اینترنتی به عنوان یه فرصت عالی استفاده کنید.

پس  کنار هم بشینید و یه چایی هم دم کنید و با لب تاپ وسایل مورد علاقتون رو بخرید.

 

جهازو با داماد بخرید
جهیزیه رو با آقا داماد بخر

 بودجه گذاشتن در مورد جهاز عروس خیلی مهمه!!!

در شروع هر کاری بودجه بندی کردن خیلی اهمیت داره و خود این کار باعث صرفه جویی در هزینه های بی خود و اضافه میشه. (استرسم کم  می کنه)

بنابراین قبل از تهیه لیست جهاز عروس بودجه خودتون رو معلوم کنید  و اول برید سراغ کالاهای ضروری و بعد اگر باز پول تو دستتون بود وسایل خرده ریز رو کم کم بخرید و اگر هم پولی نموند بذارید برای بعد.

اگر همه ی جهیزیه رو اول بخریم اونوقت مجبور میشیم همه رو از وسایل بی کیفیت و ارزان انتخاب کنیم و بعد از مدت کوتاهی،کلی پول تعمیر اون ها رو بدیم

 

بودجه جهیزیه عروس
بودجه گذاشتن در مورد جهاز عروس خیلی مهمه!!!

 

امان از چشم و هم چشمی

امان از این مورد آخر که بعضی از ما آدما بدجور دچارش هستیم، نمی خوام صحبت رو عرفانی کنم، فقط می خوام بگم که اگه وارد زندگیمون بشه همه ی خوبی ها از در دیگه ی زندگی ما بیرون میره.

بعضی ها انقدر درگیر حرف دیگران و جلب رضایت اونها هستن که حاضرن بخاطرش کلی زیر بار قسط برن و یک جهیزیه خیلی گرون رو تهیه کنن که این جز درد و عذاب برای خودشون و خانوادشون هیچ سود دیگه ای نداره.

در شرایط امروزی اگه قصد داشته باشیم دست به یک عمل ناشیانه در زمینه مسائل مالی بزنیم ممکنه برامون خیییییلی گرون تموم بشه و مشکلاتی رو ایجاد می کنه که به این راحتی ها نمیشه جبرانش کرد.

بیایم برای اولین بار تعارف و رودربایستی رو با خودمون و اطرافیانمون کنار بذاریم  و دست از این خودآزاری ها برداریم. خیلی ها رو می شناسم که چند ساله عقد خودشون رو عقب میندازن و میگن هنوز نتونستیم جهاز عروس فوق العاده و رویاییمون رو تهیه کنیم.

اگه شده با وسایل برقی خیلی جزئی یا دسته دوم ولی تمیز زندگی خودتون رو شروع کنید و با هم زندگیتونو بسازید . باور کنید هر کس باید برای خودش زندگی کنه و هیچ موقع هیچکس دلسوز واقعی ما نیست.

 

چشم و هم چشمی
نباید در خرید جهاز عروس چشم و هم چشمی داشته باشیم

 

نکات مهم در مورد کم کردن هزینه جهاز

حالا که مطالب بالا گفته شده، می خوام یکم به صورت خلاصه در مورد کم کردن هزینه های جهاز عروس بگم تا اون دسته از عزیزایی که بودجشون کمه بتونن خیلی راحت خرید کنن.

پس حتما زمان خرید این نکات رو در نظر بگیرید.

 1. از خرید لوازمی که حالت تزئینی و غیر واجب داره مثل وسایل داخل بوفه، صرفه نظر کنید.
 2. میز نهار خوری رو از کوچکترین اندازه انتخاب کنید.
 3. لوازمی  رو تهیه کنید که چند کاره باشه (آسیاب، مخلوط کن، رنده برقی، آبمیوه گیر و…).
 4. لوازم برقی مثل مخلوط کن، ساندویچ ساز، بخار شوی، جارو شارژی و … چون که زیاد از اونها استفاده نمیشه اگر هم نباشند ایرادی نداره.
 5. خرید فرش دستبافت یک نوع آینده نگری محسوب میشه اما فرش های ماشینی هم طرح های فوق العاده ای داره و برای بودجه های کم عالین.
 6. خرید تلویزیون 50 اینچی برای خونه ای که 50 متره واقعا کاری بدون توجیه محسوب میشه.
 7. بی خیال خرید چند مدل سرویس پخت و پز بشین، دیدم که بعضی ها با بودجه کم میرن هم چدنی، آرکوپال و سرامیکی رو باهم می خرن، من خودم کلا یدونه دارم هم  برای دم دستی و هم برای مهمون تا حالا هم به هیچ مشکلی بر نخوردم.
 8. باور کنید هیچ قانونی نداریم که باید حتما برای پذیرایی از ظرفای کریستالی استفاده کنیم پس بیخودی یه عالمه پول بابتش ندید.

دوستای گلم برای تهیه جهاز عروس به بودجه خودتون توجه کنید نه دهان مردم

 

کم کردن هزینه
نکات مهم در مورد کم کردن هزینه جهاز

 

سوال های پر تکرار در مورد خرید جهاز عروس

کدوم یکی از وسایل جهیزیه عروس رو داماد باید بگیره؟

این مسئله بستگی به رسم و رسوم منطقه زندگی شما داره و بطور معمول در مراسم خواستگاری در موردش صحبت میشه، اما معمولا لوازمی مثل فرش ،یخچال و تلویزیون یا سرویس چوب بر عهده داماده، ولی بازم بستگی به توافق خودتون داره.

از وام کالا یا وام جهیزیه میشه استفاده کرد؟

زمانی که ازدواج می کنید یه وام ازدواج دارید که می تونید ازش استفاده کنید ولی علاوه بر اون اگر قصد داشته باشید از وام کالا استفاده بشه باید چند تا نکته رو در نظر بگیرید، از جمله اینکه کالاهای انتخاب شده باید حتما ایرانی باشه و مجبور هستین فقط از فروشندگان معرفی شده ی اونها کالاتونو بخرید.

برای جهیزیه مبل راحتی بخریم یا استیل؟

کلا مبلمان به سه تا دسته تقسیم میشن: راحتی،استیل و کلاسیک. ولی من خودم مبل راحتی رو به بقیه ترجیح میدم و چون خونه ها اکثرا کوچیک هستن نمیشه هم از مبل راحتی و هم استیل استفاده کرد و کلا این مدل مبلمان، راحتی بیشتری دارن. البته بازم بسته به سلیقه شماست و اگر توان مالیشو دارید می تونید از هر دو مدل استفاده کنید.

چکار کنم هزینه جهازم خیلی کم بشه؟

اگه شما از خرید آنلاین استفاده کنید و سعی کنید همه رو بصورت اینترنتی بخرید یک تخفیف قابل توجه نصیبتون میشه، خود ما داخل سایت گاهی این مدل تخفیفات رو بهتون میدیم تا راحت باهاش خیلی ارزونتر خرید کنید

حتما باید جهاز و همون اول بصورت کامل بخریم؟

خیر، شما می تونید از زمان عقد تا عروسی که بصورت میانگین یک سال طول میکشه، خرید های خودتون رو انجام بدین

آیا باید تمام لوازم آشپزخانه از مارک های خارجی خریداری بشه؟

طبیعتا مارک های خارجی کیفیت بالایی دارند ولی نمی تونیم اینو بصورت کلی بگیم و اگه شما یکم تحقیق کنید مارک های ایرانی معروف هم پیدا میشه و می تونید اونا رو تو لیست انتخاباتون بذارید

سرویس چینی چند نفره بخریم؟

ببینید این بستگی به بزرگی یا کوچکیه خونواده شما داره اگر کم جمعیت هستین 12 نفره خوبه و اگر پر جمعیت هستین 18 نفره عالیه و اینجوری تا چند سال راحتین، خیلی ها هم علاقه دارند ظروف دم دستی از ظرفای مهمون جدا باشه که برای اینم می تونید یک سرویس چینی یا آرکوپال بصورت جدا بخرید

چطوری خرید جهاز عروس رو شروع کنیم؟

خب تا اینجای کار در مورد کلیات جهیزیه عروس و سوالاتش صحبت کردم و الان می خوایم طبق یک برنامه منسجم و ترتیب داده شده شروع به خرید جهاز کنیم و با هم مرحله به مرحله جلو بریم.

 دقت کنید که اصلا لازم نیست تمام لیستی که براتون تهیه کردم رو بخرید و اگر بودجه شما کمه حتما فقط اونایی که ضروری هست رو انتخاب کنید،اینجوری نه به خودتون فشار میاد نه به خانواده!

 

چطوری شروع کنیم
چطوری خرید جهاز عروسو شروع کنیم؟

لیست کامل جهیزیه عروس همراه باقیمت روز+pdf

ما طبق این چک لیست شروع به خرید می کنیم. برای دیدن قیمت تک تک لوازم جهاز عروس هم کافیه پایین هر لیست روی نوشته قیمت کلیک کنید و قیمت ها رو راحت ببینید.

لوازم برقی آشپزخانه عروس

 1. یخچال و فریزر
 2. ماشین لباسشویی
 3. ماشین ظرفشویی
 4. جارو شارژی
 5. اجاق گاز
 6. سرخ کن
 7. مایکروویو مایکروفر
 8. توستر
 9. آون توستر
 10. ساندویچ ساز و وافل ساز
 11. پلوپز
 12. زودپز و آرام پز
 13. بخارپز و هواپز
 14. تخم مرغ پز و نان پز
 15. گریل و باربیکیو
 16. آبمیوه گیری
 17. سبزی خرد کن
 18. میوه خشک کن
 19. آب مرکبات گیر
 20. چای ساز
 21. کتری برقی
 22. سماور برقی
 23. قهوه ساز
 24. اسپرسو ساز
 25. تصفیه آب و آبسرد کن
 26. رستر قهوه
 27. غذا ساز
 28. کرپ ساز
 29. همزن
 30. مخلوط کن
 31. چرخ گوشت
 32. خرد کن
 33. آسیاب
 34. ماشین آشپزخانه
 35. گوشت کوب برقی
 36. ترازوی آشپزخانه
 37. جارو برقی
 38. سرامیک شوی و فرش شوی
 39. بخارشو
 40. جارو شارژی
 41. فر
 42. گاز صفحه ای
 43. ظروف پخت و پز
 44. شیر جوش و قهوه جوش
 45. سرویس پخت و پز
 46. تخته گوشت
 47. قیچی آشپزخانه
 48. سرویس کفگیر و ملاقه
 49. فندک آشپزخانه
لوازم غیر برقی آشپزخانه

 1. سرویس قاشق،کارد و چنگال
 2. کاسه و پیاله
 3. سینی
 4. بستنی خوری
 5. سرویس پارچ، بطری و لیوان
 6. آسیاب نمک و فلفل
 7. سس خوری و آبلیمو خوری
 8. سرویس غذاخوری
 9. کلمن و فلاسک
 10. چاقو تیز کن
 11. جای دستمال کاغذی
 12. رومیزی، رانر و زیربشقابی
 13. ظروف سرو و پذیرایی(شیرینی خوری و….)
 14. ظروف نگهدارنده غذا
 15. شکر پاش و نمک پاش
 16. ظروف بنشن
 17. جای ادویه
 18. ظرف برنج
 19. جای ادویه
 20. ظرف نان
 21. بطری
 22. ماگ
 23. سبد سیب زمینی و پیاز
 24. سبد آشپزخانه
 25. ظروف و قالب یخ
 26. ظروف مربا و عسل
 27. قندان
 28. قالب شیرینی پزی
 29. حوله و دستمال آشپزخانه
 30. آبکش،سطل
 31. رنده
 32. زیر قابلمه ای
 33. قیف
 34. جای مایع ظرفشویی
 35. جای حوله
 36. درباز کن
 37. پیش بند
 38. سرویس چای خوری
 39. قالب یخ
 40. قند شکن
 41. سیر خورد کن
 42. پوست کن
 43. شکر پاش
 44. هاونگ
 45. فلفل ساب
 46. زعفران ساب
 47. هم زن دستی
 48. اسفند دود کن
 49. آبمیوه گیری دستی
 50. توری کباب پز
 51. سفره پاک کن
 52. ست ظروف مسی
 53. دستکش ظرفشویی
 54. سفره
 55. سبد تفاله گیر ظرفشویی
 56. فایل کشویی
 57. جای مایع ظرفشویی
 58. مایع ظرفشویی
 59. نرم کننده لباس
 60. پودر لباسشویی دستی
 61. پودر ماشین لباسشویی
 62. دستمال سفره یکبار مصرف
 63. دمپایی
 64. دستکش یکبار مصرف
 65. دستمال گردگیری
 66. شیشه پاک کن
 67. لوله باز کن
 68. کیسه فریزر
 69. کاغذ آلومینیوم
 70. سلفون بسته بندی
 71. کبریت
 72. فندک
لوازم حال و پذیرایی

 1. مبل
 2. میز و صندلی نهار خوری
 3. میز جلو مبلی
 4. طبقه دیواری (شلف یا باکس)
 5. کتابخانه
 6. جا کفشی
 7. نیمکت
 8. صندلی
 9. میز و دراور
 10. آویز لباس
 11. کنسول
 12. جارو برقی
 13. لوستر و چراغ تزیینی
 14. پرده
 15. ساعت
 16. آینه
 17. تابلو
 18. قاب عکس
 19. مجسمه
 20. تلفن
 21. فرش، تابلو فرش
 22. تلویزیون
 23. سینمای خانگی
 24. گلدان
 25. پنکه برقی
 26. بخاری
 27. روفرشی
لوازم اتاق

 1. سرویس رو تختی
 2. کمد لباس و ارگانایزر
 3. پادری
 4. پتو
 5. بالش
 6. کوسن
 7. روبالشی
 8. ملحفه
 9. تشک
 10. تشک مهمان
 11. شال مبل و تخت
 12. سرویس خواب
 13. اتو بخار
 14. میز اتو
 15. چرخ خیاطی
 16. جعبه خیاطی (سوزن و نخ و……..)
لوازم حمام و دستشویی

 1. حوله
 2. دمپایی
 3. پرده حمام
 4. لیف
 5. شامپو
 6. نرم کننده
 7. ژیلت
 8. زیرپایی حمام
 9. بند سیار
 10. سبد رخت
 11. قفسه حمام
 12. مخزن مایع دستشویی
 13. ست سرویس بهداشتی
 14. آفتابه
 15. بوگیر و خوشبوکننده هوا

 

لیست کامل جهیزیه با قیمت
لیست جهیزیه عروس همراه باقیمت روز+pdf

عکس های جهیزیه عروس

خیلی ها به ما پیام داده بودن که عکس های جهیزیه عروس رو در سایت قرار بدیم، منم به همین خاطر چند تا عکس برای نمونه اینجا میذارم که ببینید و ایده بگیرین.

نمونه جهاز عروس (1)

نمونه جهاز عروس (2)

نمونه جهاز عروس3

 

نتیجه گیری

 

خب دوستای گلم به قول شاعر: به پایان آمد این دفتر / حکایت همچنان باقیست

در آخر می خوام بگم زندگی مشترک هیچ وقت به معنای یک شروع پر استرس و رقابت نبوده و در آینده هم نخواهد بود، زندگی مشترک یعنی شروع یک همدلی تا پایان عمر که به نظرم اگه غیر این شروع بشه پایان خوشی برای هیچکس نداره .

همه ی ما میدونیم که دنیا بر اساس یک سری معادلات می چرخه و اگه خلافش عمل کنیم مطمئن باشید بهمون خوش نمیگذره.

پس هیچوقت سعی نکنیم جهاز عروس برای ما تبدیل به یک فضای رقابتی بشه، ما قصد داریم یک زندگی رو شروع کنیم و زیر فشار دیگران هیچ کاری رو انجام ندین و سعی کنیم هر کدوم از ما در حد خودمون رسومات غلط و بی خود مثل مراسم تماشای جهاز توسط فک و فامیل و امثال این رسم ها رو از بین ببریم.

اگه برای خرید جهیزیه عروس شرایط مالی قوی نداریم بهتره به لوازم ضروری اکتفا کنیم و از زندگی خودمون نهایت لذت رو ببریم، عزیزای من اینا همه فقط ابزار زندگی کردنه و اصل چیز دیگه است ، این نظر شخصیه منه و نه تنها هیچوقت از این مدل فکر کردن ضربه ندیدم بلکه نهایت لذت رو بردم.

بنابراین کمال گرایی و ایده آل گرایی در هیچ کجای زندگی برای ما لذت رو فراهم نمی کنه و در هر چیزی هم وارد بشه اونو از بین میبره.

امیدوارم از این نوشته خوشتون اومده باشه و خوشحال میشم نظرات و تجربیات خودتون رو درباره جهیزیه و خرید اون برام بنویسید تا همه ازش استفاده کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا